Barışcan Sapancı

Barışcan Sapancı

Müzisyen ve sunucu Barışcan Sapancı, müzik sektöründe cesur adımlarla ilerleyişini sürdürüyor.

Barışcan Sapancı, Diyarbakır’da yaşayan bir müzisyen ve öğretmen. Şarkılarının söz ve müziklerini kendisi yapıyor. 500’ e yakın eseri bulunuyor.
90’lı yıllarda “ELİ İŞTE GÖZÜ OYNAŞTA” adlı bir kaset formatında bir çalışma yapmış fakat tanıtım yetersizliğinden dolayı bu çalışmayı geniş kitlelere ulaştıramadı.

Sonraki yıllarda Türküola Müzik etiketiyle yapımcı Neşe Demirkat prodüktörlüğünde ‘ŞİRİNİM’ isimli tekli çalışmasını video klibi ile birlikte yayımladı.
Cinan Müzik etiketiyle yayınladığı “ACIKLI ŞARKILAR, ” albümü ve Ütopya Müzik etiketiyle yayınladığı ‘TEKNO DANCE’ albümlerinden sonra, yapımcıların dijital yayın politikalarını kendisine uygun bulmayarak, bağımsız bir sanatçı olarak devam etme kararı alan Barışcan Sapancı, albümlerini peş peşe dijital platformlarda kendi imkanlarıyla yayınlamaya başlamıştır.

Sözleri ve müziği kendisine ait olan şarkılardan oluşan piyano eşliğinde akustik olarak söylediği ‘ KLASİK MÜZİK TADINDA ’ İngiliz bir aranjörün yaptığı MAXİ SİNGLE , eğlenceli pop şarkılardan oluşan ‘HÜZÜNLÜ NEŞELER ’ , ilahi ezgiler kullanarak söylediği slow şarkılardan oluşan ‘İLAHİ BEN’ ve  mektuplaşma geleneğine ithafen  AYRILIK MEKTUPLARI albümlerini kendi imkanlarıyla yayınladı ve tanıtımlarını yapmaya çalıştı. Barışcan'ın çok yakında  O'NUN ADI YAŞAR   isimli bir albümü yayında olacak. Barışcan şimdilerde,  yıllar içinde yaptığı şarkıları hazırlama  çalışmalarına devam etmektedir.

Barışcan Sapancı ayrıca "BİZİM ÇOCUKLAR VE BARIŞCAN" adlı bir TV çocuk programını 20 sezon (20 Yıl ) canlı yayınla yaparak ulaşılmaz bir rekoru kırdı. BARIŞCAN MİNİ ANİMASYON SHOW  isimli gösterileriyle özellikle çocuklu ailelerin ilgisini çekti

Barışcan Sapancı çeşitli TV PROGRAMLARI da yapmıştır.  Yıllar önce televizyon ekranlarında ünlü sanatçılarla yaptığı söyleşilerden oluşan ‘BARIŞCAN'LA İŞTE HAYAT ’ adlı programını ise günümüzde Instagram’dan canlı yayınla her hafta farklı konu ve konuklarıyla devam ettiriyor.

Çeşitli organizyon ve etkinliklerde SUNUCULUK' da yapan sanatçı, ilginç video kliplerini ve şarkılarını sadece kendi YOUTUBE  kanalında yayımlayarak, cesur adımlarla müzik dünyasında ilerlemeye çalışıyor.

    Barışcan halen çeşitli AVM'lerde, Belediyeler, STK'lar ve Okulların  hazırladığı özel programlarda KONSERLER vermeye devam ediyor.  

RAMAZAN PROGRAMLARI gibi özel günlerde de programlar yapan Barışcan Sapancı ayrıca  bazı programlarda SEZEN AKSU ŞARKILARI , YEŞİLÇAM FİLM ŞARKILARI  ve NOSTALJİ POP ŞARKILARI repertuvarlarıyla da büyük beğeni kazanıyor.. 

Sanatçı çeşitli radyo programlarına konuk olarak  TANITIM  ÇALIŞMALARINI  sürdürmektedir.

Yayıncılarımız

StarTürkFm Yayıncıları tümünü gör